De nieuwe Studiezaal voor het Regionaal Archief is  geopend. Door een druk op de knop werd via een nieuwe website de Studiezaal symbolisch  geopend. De Studiezaal bevindt zich in de, in verbouw zijnde,  "Het Hof van Nederland".

 

Ter illustratie van het belang van een archief  vertelde de auteur van de bestseller Het Pauperparadijs,  Sussanna Janssenaar over haar ervaringen van haar archiefonderzoek. Hoe zij daar ook 300 Dordtenaren was tegengekomen die in Veenhuizen waren ondergebracht. Daar in gestichten vanaf 1823 arme stadsgezinnen werden gedrild tot nuttige burgers. Maar wat begon als een bevlogen plan om de onderklasse te verheffen, veranderde al snel in een fuik. Susanne riep op om naar een van die 300 Dordtenaren eens onderzoek te doen in het archief. Want in deze tijd is het juist goed te weten dat zonder de geschiedenis te kennen  onze identiteit en cultuur geen toekomst hebben.

De studiezalen zijn mooi en ruim, een prachtige entourage in Het Hof, met veel mogelijkheden voor digitaal onderzoek echter  de "oude" vertrouwde klanten zullen er nog wel even aan moeten wennen dat er meer digitaal onderzocht moet gaan worden. Alle papieren documenten die men opvraagt moeten nu immers uit het Depot (Kil IV) opgehaald worden, wat extra werk en tijd met zich mee zal brengen.